Поділитись


Лайф-коучинг

Протягом останніх років в Україні набуває все більшої популярності такий вид консультативних послуг як коучинг. З моменту появи коучингу і тоді, коли він був орієнтований виключно на бізнес-середовище, виділилося багато напрямків його застосування. Найбільш широко затребуваним видом коучингу є - Лайф-коучинг (або персональний коучинг), так як він зачіпає різноманітні сфери людського життя - професійний та особистісний ріст, сім'ю та кохання, взаємини та здоров'я.

Міжнародна Федерація Коучинга (ICF) визначає коучинг як процес партнерства, який стимулює мислення та креативність клієнта в якому він за допомогою коуча максимально ефективно розкриває свій особистісний та професійний потенціал.

Головними принципами лайф-коучингу є усвідомленість та відповідальність клієнта за свої дії, прийняті рішення, а сам клієнт позиціонується як повноцінна, самостійна та здорова особистість. Якщо під час коуч-сесії з'ясовується, що у клієнта є певні особистісні розлади або психічні порушення, лайф-коуч зобов'язаний скерувати клієнта до психотерапевта чи психіатра.

Основне завдання лайф-коуча - допомогти клієнту реалізувати його особистісні та / або професійні цілі. При цьому мова йде не про передачу своїх знань та досвіду клієнтові, а про стимулювання його до самонавчання та саморозвитку для того щоб в процесі діяльності він зміг самостійно знаходити та отримувати необхідні знання і ресурси. Важливо допомогти клієнту підвищити особистісну ефективність при взаємодії із зовнішнім світом та виробити навик усвідомлення та поінформованості в сфері досягнення поставлених завдань.

В процесі своєї роботи лайф-коуч:

Ось неповний перелік, коли корисно звертатися до послуг лайф-коуча:

 

 

 

Поділитись