Поділитись


Лекція "Музика як символ любові"

Наше сьогоднішнє життя наскільки заповнене музикою і її супроводом, що часом ми не помічаємо наскільки багато емоцій та почуттів переживаємо під неї.


Пісні про кохання відомі нам ще від перших згадок про музику. Однак, авторами найстаріших пісень були маргіналізовані та пригноблені повії та раби. Саме їхнє походження дозволи цим пісням ставати спонуками до соціальних та музичних змін. З часом, пісні про кохання набули шляхетного значення. Їх стали створювати знать та шляхетні верхівки населення. А говорячи про музичну революцією зі зростанням популярності музики створеної чорношкірим населення, що були наповнені почуттям тугий палкого бажання, створили більш чіткий образ поневолення та його зв’язку з коханням у народній уяві.


Ритуали та особливості, що зв’язані з музикою про любов мають місце і у сьогоденні. Наприклад, на півдні Перу чаранго — струнний інструмент, схожий на маленьку гітару — традиційно використовується як невід’ємна частина ритуалів залицяння. Кожен молодик розвиває навички гри на інструменті та використовує їх у низці складних ритуалів, щоби повідомити об’єкту своїх прихильностей про свої наміри, а згодом сигналізувати громаді про прогрес у стосунках. Фактично, зв’язок між чаранго й залицянням настільки потужний, що, як правило, одружившись, чоловік заразом перестає грати на своєму чаранго.


Не будемо забувати також про любовні пісні серед тварин. До прикладу, неврологічне дослідження показало що в самок птахів що слухають спів самців свого виду активується ті самі нейронні шляхи, що й у людей, коли вони слухають музику. Для пташок це спосіб знаходити собі пару для життя та продовження роду. Нижні та верхні звуки їх співу містять дані про генетичні особливості партнера, за якими самиця обирає собі самця.


Часто музика стає так званим «рятувальним жилетом» при розриві стосунків між закоханими. В одному дослідженні дуже самотні жінки надавали перевагу музиці, що прославляє кохання, тоді як самотні чоловіки обирали музику, що оплакує кохання, з цього випливає, що індивідуальні відмінності в стилі подолання також відіграють певну роль. Можливо, слухання про чиїсь романтичні успіхи лише посилює переживання у романтично розчарованих чоловіків, в той час як деякі жінки можуть насолодитись почуттям романтики через музику або відчувати поновлене почуття надії в любов завдяки позитивним повідомленням про кохання у музиці.


Якщо хочеш дізнатись ще більше про історичний розвиток музики про кохання, та інформацію про найновіші дослідження у цій сфері - запрошуємо відвідати лекцію "Музика, як символ кохання".

Лектори:

Соломія Толочко – практичний психолог центру "Верде". Кандидат у психотерапевти за методом психоаналіз, ведуча подкастів "Розмови на кухні з психотерапевтом".

Соломія Бжезінська - клінічний психолог, кандидат у психотерапевти за напрямом символдрами.

Тут на Вас чекають "практичні кейси", не лише слухаємо, а й пробуємо і створюємо)

Дата: 9 лютого (середа) о 19:00


Тривалість: 1 год 30 хв.


Вартість: 300 грн.


Подія відбуватиметься ОФЛАЙН за адресою вул. Головацького 23 Г
Для реєстрації тисни ТуТ

Поділитись