Дитяча психотерапія

Особлива форма індивідуальної психотерапевтичної роботи, тому що у ролі клієнта виступає дитина. Особливістю дитячої терапії та її основою є формат проведення сесій — вони проходять у грі.

Звернутися
Дитяча психотерапія

Ця гра може бути у форматі пісочної терапії, малювання, ліплення, казкотерапії, або ж, на перший погляд, може нічим не відрізнятися від звичайної гри дитини. Це є так, тому що дитина не володіє достатніми мовленнєвими та когнітивними навичками, для того, щоб використовувати для спілкування такі абстрактні сутності, як слова. Життєвий досвід дитини є набагато ширшим, ніж вона може висловити вербально, тому вона використовує гру, щоб висловити та інтегрувати все, що вона переживає.

Дитяча психотерапія

Відмінності між тією грою, яку дитина провадить у своїй кімнаті і тою, яка відбувається у кабінеті психотерапевта є значними і грають важливу роль. Буває так, що справжній сенс дитячих переживань складно зрозуміти не лише батькам, але і самій дитині. А істина її переживань навряд чи буде на поверхні, і для того, щоб зрозуміти що ж стоїть за її страхами, переживаннями, тривогами, часто необхідні техніки та знання, якими володіє психотерапевт. Спостерігаючи за грою дитини він не просто приймає участь у процесі, але спостерігає за тим, які саме теми та дії програє дитина, він вербалізує те, що робить дитина, але найголовніше — це вміння терапевта інтерпретувати, тобто трактувати побачене, співставляти те, що він бачив в іграх дитини раніше, з тим, що відбувається тут-і-тепер.

Дитяча психотерапія

Коли дитина грає самостійно, то скоріше не пропрацьовує, а відтворює свої травматичні переживання, намагаючись оволодіти ними, в той час як разом з психотерапевтом, у безпечному просторі кабінету, проблема має розвиток, знаходить вираз у словах, поступово визнається і обговорюється разом з дитиною. Саме у цьому і є основна мета психотерапії — перевести проблему з гри у реальність, не просто програти її, але й назвати словами, пояснити, лише тоді дитина може прожити і пережити її, і рухатись далі. І тоді те, що здавалося звичайною грою дитини, за участі психотерапевта набуває лікувального ефекту. Головне у цьому процесі — це взаємодія, спільне пропрацювання того досвіду і переживань, з якими стикається дитина.

 

Показами для дитячої психотерапії можуть бути такі проблеми, як:

• труднощі у дитячо-батьківських стосунках

• проблеми у стосунках з сиблінгами та однолітками

• проблеми у поведінковій сфері: страхи, агресія, нав’язливості, тривожність

• проблеми з навчанням

• психологічні травми (розлучення батьків, хвороба, втрата)

Тривалість однієї психотерапевтичної сесії складає 50 хвилин. Регулярність, кількість і формат зустрічей залежать від особливостей дитини, запиту, і це обговорюється індивідуально в кожному окремому випадку.

Дитяча психотерапія

У рамках дитячої психотерапії є обов’язковими батьківські зустрічі, які присвячуються обговоренню того, що відбувається у терапії, батьківським питанням стосовно процесу та обговоренню їх переживань. Також можуть бути додатково залучені такі види роботи: сімейна, коли вся родина приходить на сесії, або групова, коли дитина взаємодіє у групі однолітків, що мають схожі проблеми і разом з психологом, ведучим групи, намагаються ці складнощі подолати.

Вартість від 1100 грн.

Записатися